Produkte Bujqësore

Produkte Natyrale Ferma Boçi

Dhurata më e mirë e natyrës shqiptare, e gjitha për kënaqësinë tuaj! Tek Ferma Boçi çdo produkt është rritur në mënyrë natyrale, pa kimikate apo elementë artificialë, duke u kujdesur që çdo produkt të jetë natyral dhe i shëndetshëm. Agrumet tona përfitojnë nga toka e pasur

Taxi

Taksi Seit Xhani

Seit Xhani ka më shumë se 20 vite përvojë si shofer taksie. Si banor i kësaj zone e njeh shumë mirë vendin. 1. Borsh- Sarandë -> 4000 Lekë 2. Borsh- Himare -> 2000 Lekë 3. Brenda Borshit -> 500-700 Lekë 4. Borsh - Vlorë -> 8000 Lekë 5. Borsh - Tiranë -> 18000 Lekë

4
€/person

Fast Food

Fast Food & Desserts B&B, Borsh

Fast Food & Desserts B&B ndodhet në Borsh vetëm 300 m larg plazhit të mrekullueshëm të Borshit. Fast Food & Desserts B&B i përshtatet shumë mirë nevojave të çdo grupmoshe duke ofruar një sërë shërbimesh të shpejta në fushën e kulinarisë. Aty mund të shijoni specialitete të gatuara

Supermarket

Supermarket BENI, Borsh

Në Supermarket Beni, me vendodhje më pak se një minutë larg nga plazhi i Borshit, klientët mund të gjejnë cdo artikull që dëshirojnë. Një shumëllojshmëri produktesh, çmimesh të arsyeshme dhe cilësi të garantuar. Kërkesat e secilit klient mund të plotësohen në këtë supermarket.

Karrotrec

Karotrec Memi

Rruga mund të sjellë shumë të papritura. Nëqoftëse keni probleme me mjetin tuaj, nëqoftëse ai bëhet i paoperueshëm ose keni ngelur diku nga ku nuk mund të levizni, ne ju gjendemi pranë për t’ju ofruar shërbim të shpejë, të sigurt dhe profesional. Me vite ekperiencë në këtë industri, do të jeni gjithmonë te sigurt në duart e karotrec Memi! Ne ofrojmë mbulim 24 orë në

CATEGORY_120

Lavazh Special Turi

Në Lavazh Special Turi, ne ju ofrojmë klienteve tanë shërbim të shpejtë, të volitshëm dhe efektiv. Nëqoftëse doni të keni një makinë që shkëlqen ne ju orfojmë shërbimin cilësor që kërkoni! Pastrim perfekt, një makinë që shkëlqen dhe ambient i brendshëm perfekt ësht&eu

Bar

Bar Memi

Ndodhemi në krye të fshatit Borsh, 1.5 km nga plazhi, 1 km nga qëndra e Borshit, 2 km nga kalaja dhe 3 km nga rrethrrotullimi i Qeparos, Bari jone shërben shpesh si staction pushimi për linjat e udhëtarëve të cilët lëvizin në jugun e Shqipërisë. Tek ne do të gjeni jo vetëm një shumëllojshmëri pijesh, por edh

Policia

Stacioni i Policisë, Palasë

Stacioni i Policisë është përgjegjës për zbatimin e ligjit dhe rruajten e mbarëvajtjen e rregullit publik në zonën e Palasës. Me një shërbim profesional dhe aktiv gjatë gjithë vitit, Palasa është transformuar në një nga zonat më të sigurta të bregdetit Shqiptarë. Stacioni i policisë

Sherbimi Postar

Posta Shqiptare Dhërmi

Pika e Postës Shqipëtare në Dhërmi, gjendet në qendër të fshatit. Shërbim nga e hëna në të premte: 08.00 : 15.00 dhe të shtunë: 08.00 : 13.00. Misioni i postës është që të ofrojë shërbim postar dhe shërbime tjera komerciale për qytetarët, bizneset dhe institucionet.

Njesi Vendore

Bashkia Himarë

Bashkia e re e Himarës, kufizohet në veri me bashkitë Vlorë dhe Selenicë, në lindje me bashkitë Tepelenë, Gjirokastër dhe Delvinë, në jug me bashkinë Sarandë dhe në lindje me detin Jon. Kryeqendra e Bashkisë është Himara.Himara është një bashki që shtrihet përgjatë të gjithë

Produkte Blerktorale

Dyqan Mishi Ylli 2

Ne ju ofrojmë shumëllojshmëri zgjedhjesh mishi, nga fshatrat përreth. Të gjitha produktet tona janë të çertifikuara si produkte natyrale, pa hormone dhe antibiotikë. Kafshët tona jetojnë dhe ushqehen në natyrë, gjë që lidhet me direkt me kualitetin e lartë të mishit dhe numrin e madh të vlerave ushqyese, q

Klinika Dentare

Himara Dental Clinic

Himara krenohet me Himara Dental Clinic. Nga kjo verë kushdo kërkon një shërbim me profesionalizëm cilësor dental në qytetin turistik mund ta gjejë në unazën e vogël të qytetit rreth 50 metra larg godinës së bashkisë Himarë dhe 50 metra larg shkollës 9- vjeçare Pano Nikolla Meniko. Për më shum&eu

Shtëpi pushimi

Emilis Room

Ne ndodhemi pranë hyrjes së Borshit, vetëm 1 km nga qëndra e tij dhe 2 km nga kalaja. Free parking dhefree wifi.4 dhoma familjare janë vënë në dispozicion të klientëve secila e kompletuar me kondicioner, krevatdopio, një krevat tek, një krevat marinar, televizor, karrige, dollap dhe tualet privat.Ndodhet rreth 1.5 km metra nga plazhi i Bo

25
€/natë

Karburante

Karburant Mërkuri Oil

Mërkuri Oil ndodhet në Borsh, në hyrje të rrugës së plazhit dhe në aksin e rrugës nacionale Himarë- Sarandë.Nga plazhi i Borshit ka një largësi 2 km dhe nga qendra e fshatit Borsh 1 km nga fshati Qeparo 3 km, si dhe 14 km nga qyteti i Himarës. Mërkuri Oil i ndodhur në Borsh me një eksperiencë mbi 20 vjeçar

Qendra Shendetesore

Ambulanca Piqeras

Ambulanca Piqeras është në shërbim të komunitetit 24 orë, me një staf të kualifikuar mjekësh dhe infermjerësh. Ambulanca Piqeras është në funksion gjatë gjithë vitit, barnat dhe materialet mjekësore në këtë qëndër janë të garantuara nga Ministria e Shëndetësisë të

Institucione Arsimore

Shkolla 9-vjeçare Lukovë

Shkolla 9-vjeçare Lukovë ka një staf të kualifikuar për të  arsimuar nxënës me vlera të larta. Shkolla 9-vjeçare Lukove përgatit fëmijët deri në klasën e 9-të, për të kaluar më pas në gjimnaz. Shkolla 9-të vjeçare Lukove ndodhet midis Himarës dhe Sarandës dy nga qyte

Transport detar

Porti i Sarandës

Porti Sarandës është shum i vjetër. Ai duket sikur ka qënë aty gjithmon. Porti i Sarandës përmendet në disa shkrime të vjetra.  Ciceroni, oratori i famshëm romak, kishte në rrethinat e Butrintit mikun e tij më të afërt, Pompon Atikun. Ai e përmend, në shkrimet e tij ndalesën, në portin e Sarand&eum

Kala

Kalaja e Borshit (Sopotit)

Një nga objektet historike më të rëndësishme në Borsh është Kalaja e Sopotit (e Borshit) e cila është e vendosur në kodrën me të njëjtin emër, në lartësinë 500 m nga niveli i detit. Ajo është ndërtuar në shekullin IV (para erës sonë) nga fiset iliro-epiriote. Kjo kodër ka si

Objekte Kulti

Plazhi Mentor K, Ksamil

Pas kalimit të “Pemës së Thatë”, i vendosur në bregun më të bukur, ndodhet plazhi Mentor K. Gjatë viteve të fundit një trend i ri ka nisur në Ksamil. Turistët marrin iniciativën për të zbuluar plazhe të reja duke i emërtuar ato. Plazhi Mentor K, është një plazh që është b