Natyrë

Plazhi i Potamit

Vlerësime 0

Plazhi i Potamit ndodhet në jug të Himarës, shumë pranë qendrës së qytetit. Ai gjendet në mes të shkëmbinjve, që zbresin pjerrtas mbi det. Shkëlqimi që mer deti nga rrezet e diellit, duket si gjerdan xhevahirësh që e mban në qafë natyra e bukur e bregdetit të Himarës.

Plazhi është një vend tepër interesant, një alternativë e mirë për të gjithë turistët që kanë dëshirë t’i kalojnë pushimet në jugun e Shqipërisë. Potami të krijon mundësinë të shijosh detin gjatë ditës dhe shëtitjet e mbrëmjes në lokalet dhe restorantet me ushqim të mirë tradicional e jo vetëm.

Book your vacations

Adresa

Potam Beach, SH8, Albania

Vlerësime

0

Ju duhet të hyni në llogarinë tuaj për të komentuar

ose