Muze

Pazari i Ri, Tiranë

Vlerësime 0

Pazari i Ri ndodhet në Sheshin Avni Rustemi, afër qendrës së Tiranës. Pazari është kthyer në një atraksion nga fasadat unike duke ruajtur stilin arkitekturor Italian dhe nga dekorimet me motive shqiptare.

Gjatë fundjavave këtu janë organizohen  aktivitete të ndryshe si: panairi i artizantëve, koncerte dhe teatro për fëmijët. Në pazar tregtarët shesin produktet e tyre, në kushte bashkëkohore dhe të mirëorganizuara, ku sigurisht që mund të gjesh perime të freskëta, fruta, mish dhe produkte të tjera. Gjithashtu mbetet si ndër zonat më të frekuentuara edhe nga ndërtesat e bukura, baret dhe restorantet me gatime tradicionale të zonës.

Book your vacations

Adresa

Pazari i Ri, Tirana, Albania

Vlerësime

0

Ju duhet të hyni në llogarinë tuaj për të komentuar

ose