Natyrë

Liqeni i Kasharit

Vlerësime 0

Liqeni i Kasharit ndodhet vetëm 5 km larg qendrës së Tiranës. Liqeni artificial është i pozicionuar pranë një relievi kodrinor me një panoramë sa piktoreske aq edhe çlodhëse. Për një hapësirë të gjelbër dhe për cilësinë e ajrit të pastër janë mbjellë përreth tij afërsisht 500 pemë. Në Liqenin e Kasharit zhvillohet edhe gara e peshkimit sportiv, e organizuar nga Shoqata e Peshkimit Sportiv dhe Rekreativ. Zona përreth Kasharit është shumë e bukur me peisazh fantastik, ku shtëpitë me çatit e kuqe ndodhen rrëzë kodrës. Liqeni i Kasharit është një destinacion perfekt për një fundjavë me familjen ose shoqërinë, ku mund të shijoni një piknik pranë liqenit dhe në ajër të pastër, larg zhurmave të kryeqytetit.

Book your vacations

Adresa

9P4H+43, Kashar, Albania

Vlerësime

0

Ju duhet të hyni në llogarinë tuaj për të komentuar

ose