Produkte Bujqesore

Produkte Natyrale Boçi

Dhurata më e mirë e natyrës shqiptare, e gjitha për kënaqësinë tuaj! Tek Ferma Boçi çdo produkt është rritur në mënyrë natyrale, pa kimikate apo elementë artificialë, duke u kujdesur që çdo produkt të jetë natyral, i shëndetshëm dhe ushqyes. Agrumet tona përfitojnë nga tok

Taxi

Taksi Seit Xhani

Taksi Seit Xhani Seit Xhani ka më shumë se 20 vite eksperiencë si Taksi, si vendas i zonës është njohës i mirë i saj. Rrugët dhe Çmimet Borsh- Sarande -> 4000 Lek Borsh- Himarë -> 2000 Lek Brenda Borshit -> 500-700 Lek Borsh – Vlorë -> 8000 Lek Borsh -Tirane -> 18000 Lek

4
€/person

Fast Food

Fast Food & Desserts B&B

A mund të shijohen pushimet pa ushqim shijuar ushqim të mrekullueshëm? Vetëm 150 m larg detit do të mund të shijoni një shumllojshmëri ushqimesh, ku problemi juaj i vetëm do të jetë cilën të provoni më parë! Tek Fast Food & Desserts B&B do të gjeni: Krepa të të gjitha llojeve Byrek të

Supermarkete

Supermarket BENI

Tek SuperMarket Beni e vetjma pyetje është çfarë të zgjedh më parë! Tek ne do të gjeni gjithçka që kërkoni, me një shumëllojshmëri produktesh, çmimesh të arsyeshme dhe cilësi të guarantuar! Duke filluar nga produkte ushqimore, pije, produkte plazhi, lojra, etj, do të mund të plotësoni &c

Karrotrec

Karotrec Memi

Rruga mund të sjellë shumë të papritura. Nëqoftëse keni probleme me mjetin tuaj, nëqoftëse ai bëhet i paoperueshëm ose keni ngelur diku nga ku nuk mund të levizni, ne ju gjendemi pranë për t’ju ofruar shërbim të shpejë, të sigurt dhe profesional. Me vite ekperiencë në këtë industri, do të jeni gjithmonë te sigurt në duart e karotrec Memi! Ne ofrojmë mbulim 24 orë në

Auto servise

Lavazh Special Turi

Në Lavazh Special Turi, ne ju ofrojmë klienteve tanë shërbim të shpejtë, të volitshëm dhe efektiv. Nëqoftëse doni të keni një makinë që shkëlqen ne ju orfojmë shërbimin cilësor që kërkoni! Pastrim perfekt, një makinë që shkëlqen dhe ambient i brendshëm perfekt ësht&eu

Restorante

Restorant Itaka

Brenda Hotel Itakës, në fshatin e bukur të Lukovës do të gjeni Restaurant Itakën, një restorant më gatime mesdhetare, ushqim deti të freskët dhe një menu të pasur ku është e sigurt që do të gjeni ushqimin e mrekullueshëm që kërkoni. Tek ne gjithçka gatuhet me produkte natyrale bio të zon&eum

Bar

Bar Memi

Bar Memi ndodhet në krye të fshatit Borsh dhe shërben shpesh si staction pushimi për linjat e udhëtarve të cilët lëvizin ne jugun e Shqipërisë. Tek Bar Memi do të gjeni jo vetëm një shumllojshmëri pijesh, por edhe snacks. Ju ofrojmë gjithashtu një ambient relaksues në barin tonë dhe parkim pa pagesë p&e

Apartamente

Apartamentet Hermes

Të ndodhura në një nga plazhet më të mira në Shqipëri, me 16 dhoma Hermes Apartaments ju ofron gjithçka ju duhet për të kaluar pushimet perfekte që po kërkoni. Ne ju ofrojmë 8 dhoma familjare dhe 8 dhoma me para dhomë. Çdo hyrje ju ofron një ballkon me pamje nga një kopësht i madh me lule, kondicioner, t

50
€/natë

Policia

Stacioni i Policisë, Palasë

Stacioni i Policisë është përgjegjës për zbatimin e ligjit dhe rruajten e mbarëvajtjen e rregullit publik ne zonën e Palasës. Me një shërbim profesional dhe aktiv gjatë gjithë vitit, Palasa është transformuar në një nga zonat më të sigurta të bregdetit Shqiptar. Stacioni i policisë ndodhet rr

Shërbimi Postar

Posta Shqiptare Dhërmi

Pika e Postës Shqipëtare në Dhërmi, gjendet në qendër të fshatit. Shërbim nga e hëna në të premte: 08.00 : 15.00 dhe të shtunë: 08.00 : 13.00. Misioni i postës është që të ofrojë shërbim postar dhe shërbime tjera komerciale për qytetarët, bizneset dhe institucionet.

Njësi Vendore

Bashkia Himarë

Himara është një bashki që shtrihet përgjatë të gjithë bregut të Jonit si dhe në malet e Labërisë në pjesën e ish-komunës Horë-Vranisht. Ajo ofron një sërë shërbimesh për qytetarët, si në institucion ashtu edhe nga website zyrtar.

Produkte Blerktorale

Dyqan Mishi Ylli 2

Dyqan Mishi Ylli ju ofron shumëllojshmëri zgjedhjesh mishi nga fshatrat përreth. Të gjitha produktet tona janë çertifikuar si produkte natyrale, pa hormone dhe antibiotikë dhe të rritura në kullota natyrale me bar. Kafshët tona jetojnë në liri dhe ushqhen në natyrë, çka lidhet direkt me kualitetin e lartë të m

Hotele

Hotel Fabio

Hotel Beach Restaurant Fabio ju ofron akomodim me 21 dhoma. Çdo dhomë ka një ballkon dhe një ambient ngrënjeje, gjithashtu një televizor flat-screen me kanale satelitore, çajnik elektrik dhe frigorifer. Tualeti përfshin bide dhe gjithçka që ju duhet për pastërtinë tuaj maksimale, duke perfshirë tharëse flokësh dh

50
€/natë

Klinikat Dentare

Himara Dental Clinic

Himara krenohet me Himara Dental Clinic. Nga kjo verë kushdo kërkon një shërbim me profesionalizëm cilësor dental në qytetin turistik mund ta gjejë në unazën e vogël të qytetit rreth 50 metra larg godinës së bashkisë Himare dhe 50 metra larg shkollës 9- vjeçare Pano Nikolla Meniko. Për më shumë t

Shtëpi pushimi

Emilis Room

Tek Emilis Room do të gjeni gjithçka ju duhet për të kaluar pushimet tuaja në comfort dhe qetësi. E mobiluar për tju ofruar të gjitha kushtet e nevojshme, e ndodhur 1.5 km larg nga deti. Ne ofrojmë 4 dhoma familjare, secila e kompletuar me kondicioner, një krevat doppio, një krevat tek, një krevat marinar, televizor, karrige, 1 dollap

25
€/natë

Karburante

Karburant Mërkuri Oil

Mërkuri Oil ndodhet në Borsh, në hyrje të rrugës së plazhit dhe në aksin e rrugës nacionale Himarë- Sarandë.Nga plazhi i Borshit ka një largësi 2 km dhe nga qendra e fshatit Borsh 1 km nga fshati Qeparo 3 km, si dhe 14 km nga qyteti i Himarës. Mërkuri Oil i ndodhur në Borsh me një eksperiencë mbi 20 vjeçar

Qëndra shëndetësore

Ambulanca Piqeras

Ambulanca Piqeras ofron shërbim 24 orë për komunitetin Piqerasiot dhe turistët që e vizitojnë këtë fshat të bukur që ndodhet ne Jug të Shqipëris. Ambulanca Piqeras është në funksion gjatë gjithë vitit, barnat dhe materialet mjekësore në këtë qendër janë të garantuara për t&

Institucione Arsimore

Shkolla 9-vjeçare Lukovë

Shkolla 9-vjeçare Lukovë me një staf të kualifikuar për vite të tëra ka arsimuar nxënës me vlera të larta. Shkolla 9-vjeçare Lukove ka përgatitur fëmijët deri në klasën e 9-të për të kaluar më pas në gjimnaz. Shkolla 9-të vjeçare Lukove ndodhet midis Himarës dhe Sarand&eu

Interurban

Linja Festim Hajdini

Linja Borsh-Vlorë-Borsh ka 23 vite eksperienc pune. Ne ju ofrojmë klientëve tanë nje udhëtim të sigurt dhe komod.     Nisja nga Borshi bëhet në orën 06:00                     Himarë 06:30                &nb